Hladíkův tým tvoří úspěšní starostové a komunální politici. Chtějí primátora, který bere městské části vážně

14. 06. 2022 | Aktuality

Lidovci a Starostové vytvořili pro komunální volby v Brně společnou koalici. Jejich kandidátem na primátora je současný 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Nejvýše postavenou za hnutí STAN a celkovou dvojkou na kandidátce je pak Irena Matonohová. Společně na tiskové konferenci představili svůj tým pro Brno. Tvoří ho úspěšní starostové, komunální politici, představitelé spolků a dalších organizací, které výrazně utváří komunitní život v Brně.

„Sestavili jsme tým z lidí, kteří jsou každý den v ulicích, jsou zvyklí setkávat se s lidmi a řešit jejich problémy. Je to styl politiky, který spojuje lidovce a starosty. Pomáhat lidem, ptát se jich, co je trápí a jak Brno zlepšit vychází z podstaty našeho společného přístupu k politice. Velmi si vážím toho, že náš tým tvoří sedm aktivních starostů, deset místostarostů, pět radních z městských částí a dva radní města Brna. Celkem je na kandidátce 39 aktivních komunálních politiků. Mají za sebou zkušenosti i úspěchy ve svých městských částech. Jsou to lidi, kteří mají energii a chuť posouvat Brno vpřed,” uvedl kandidát na primátora Petr Hladík.

Lídryní hnutí STAN a celkovou dvojkou na kandidátce je Irena Matonohová, která v současnosti pracuje jako radní v Maloměřicích a Obřanech.

„Starostové, místostarostové a radní z městských částí chtějí primátora, který bude brát městské části vážně. Všichni máme s Petrem Hladíkem osobní zkušenost a víme, že je na post primátora tím nejvhodnějším kandidátem. Na kandidátce máme také ředitele gymnázia, podnikatele, studenty, ředitelku neziskové organizace, ředitele domova mládeže, manažery, sportovní trenéry a další. Jsou to osobnosti, kteří každý den pracují s lidmi a jsou v tom úspěšní. Každý z nich je připraven být zastupitelem města Brna a pracovat pro naše město,” dodala Irena Matonohová.

Všech 55 kandidátů Lidovců a Starostů si můžete prohlédnout na webu tadybrno.cz. Lidovci a Starostové představili svůj tým do podzimních komunálních voleb na páté Kapucínské terase před Lavičkou Václava Havla a poblíž pomníku věnovanému Janu Zahradníčkovi. “Položením kytice k pomníku věnovanému Janu Zahradníčkovi jsme si připomněli 71 let od jeho zatčení Státní bezpečností a minutou ticha jsme uctili památku všech obětí komunistického režimu,” doplnil Hladík.

 

Kandidáti Lidovců a Starostů do Zastupitelstva města Brna

1. Petr Hladík – Od roku 2016 působí jako 1. náměstek primátora města Brna. Vystudoval projektové řízení na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Než se stal náměstkem působil jako místostarosta v městské části Brno-sever. Před vstupem do politiky pracoval jako projektový manažer a konzultant v oblasti IT a řídících systémů.

2. Irena Matonohová – Je radní městské části Brno-Maloměřice a Obřany. Celý život žije v Brně, vystudovala práva na Masarykově univerzitě, má zkušenost z městské i krajské politiky. Je odborným garantem pro oblast bydlení.

3. Filip Leder – Od roku 2014 je 1. místostarosta městské části Brno-Žabovřesky. Je také zastupitelem města Brna, vystudoval práva na Masarykově univerzitě. V profesním životě působí jako advokát. Je odborným garantem pro oblast energetiky.

4. Michal Marek – Od roku 2014 působí jako starosta městské části Brno-Medlánky. Vystudoval práva na Masarykově univerzitě. Než se stal starostou pracoval v advokacii a justici. Je odborným garantem pro rozvoj města.

5. Jakub Hruška – Působí jako starosta v městské části Brno-Kohoutovice. Je skaut, má zkušenost z městské politiky. Vystudoval geodézii, sociální politiku a genderová studia na Masarykově univerzitě. Je odborným garantem pro oblast životního prostředí a klimatu.

6. Radomír Vondra – Působí jako starosta městské části Brno-Tuřany. Původní profesí je písmomalíř. Od roku 2014 vlastní reklamní firmu. Je odborným garantem pro spolupráci s městskými částmi a participaci obyvatel.

7. Filip Chvátal – Působí jako radní města Brna pro územní plánování a rozvoj města. Vystudoval regionální geografii a regionální rozvoj se zaměřením na dopravní geografii na Masarykově univerzitě. Osmým rokem je zastupitelem městské části Brno-střed, kde v letošních volbách bude kandidovat na starostu. Je odborným garantem pro oblast dopravy.

8. Petra Quittová – Působí jako starostka městské části Brno-Černovice. Je také poslankyní Parlamentu České republiky. Vystudovala veřejnou ekonomii a správu na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Je odborným garantem pro oblast kultury.

9. Jitka Ivičičová – Je zastupitelkou města Brna, konkrétně předsedkyní Komise zdravotní a prorodinné politiky. Vystudovala práva na Masarykově univerzitě. V minulosti pracovala na Ministerstvu dopravy, v Centru dopravního výzkumu nebo zahraniční advokátní kanceláři. Nyní působí jako advokátka. Je odborný garantem pro zdravotnictví a rodinnou politiku.

10. Martin Maleček – Od roku 2015 působí jako starosta městské části Brno-sever. Vystudoval právnickou a filozofickou fakultu Masarykovy univerzity. Je také neuvolněným členem rady Jihomoravského kraje pověřený oblastí územního plánování. Je odborným garantem pro metropolitní spolupráci a spolupráci města s krajem.

11. Jaroslav Suchý – Působí jako radní města Brna pro školství a sport. Než vstoupil do politiky provozoval vlastní jazykovou školu. V roce 1994 se stal mistrem České republiky v krasobruslení. Dodnes učí na částečný úvazek angličtinu na Masarykově univerzitě. Je odborným garantem pro školství a sport.

12. Vít Beran – Od roku 1998 je starostou městské části Brno-Žebětín a od roku 2006 zastupitelem města Brna. Vystudoval na Zahradnické fakultě v Lednici na Moravě. Je odborným garantem pro veřejný prostor a bezpečnost.

13. Martin Krytinář – Působí jako 1. místostarosta v městské části Brno-Slatina. Před vstupem do politiky pracoval jako manažer prodejny. Podílí se na občanském a komunitním životě ve Slatině, pořádá Slatinské Vánoce, Živý Betlém a další úspěšné slatinské akce. Je odborným garantem pro sociální oblast a důstojného stáří.

14. Tereza Vašíčková – Nyní působí jako firemní právnička a ředitelka neziskové organizace. Vystudovala práva na Masarykově univerzitě. Od roku 2014 je zastupitelkou městské části Brno-Líšeň. Od roku 2018 je předsedkyní kontrolního výboru.

15. Petr Bořecký – Působí jako radní městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora. Je dlouholetým starostou Orla Řečkovice a futsalovým trenérem. Věnuje se práci s mládeží, Organizuje futsalovou ligu a ligu v malé kopané.

X